Na obiad też Fasolki

mars Recenzje 0 Komentarzy

No Gravatar

Fasolki - dodatek - przód

Pisałem ostatnio o grze Fasolki i wspomniałem, że napiszę o jednym (jedynym) dodatku, który posiadam w swojej kolekcji. Nazwa jego nie brzmi zachęcająco przez to, że jest po niemiecku :) Bohnanza Erweiterungs-Set (czyli po naszemu „zestaw rozszerzający” – wymyślna nazwa) zwiększa liczbę maksymalną graczy do 7 (oczywiście konieczna jest podstawka). Dodatek wprowadza 4 nowe typy fasolek – kawa, kakao, pijak i ogrodnik; pola z nr 1, 2 i 3

Fasolki - dodatek - karty

a także 39 kart zadań.

Fasolki - dodatek - zadania

Erweiterungs-set nie wnosi przewrotnych zasad aczkolwiek gra staje się dużo ciekawsza.

Po pierwsze – mamy „namacalne” pola z nr 1 oraz 2.

Po drugie  – jedna z nowych fasolek (ackerbohne) ma ciekawy zamiennik – 2 fasolki wymieniamy za pole nr 3 (niestety tych fasolek jest „aż” 3szt. i są trochę upierdliwe).

Po trzecie – karty zadań. Każda z kart ma numer w postaci X/Y (np. 3/4). W danym momencie możemy mieć jedną kartę zadanie i dopiero jak przyjdzie jej kolej lub ją wykorzystamy to dobieramy kolejne zadanie. Aby je zrealizować musimy uzbierać odpowiednią ilość fasolek na sąsiednich polach np. zadanie 3/4:
– na polu 1 musimy mieć 3 fasolki a na polu 2 – 4 fasolki
lub
– na polu 2 mamy 3 fasolki a na polu 3 są 4 fasolki.
W nagrodę karta zadanie zmienia się w monetę do naszej kiesy.

Pomimo, iż rozszerzenie daje 2 razy lepszą zabawę i znacznie urozmaica grę to w dalszym ciągu są to tylko (a dla niektórych „aż”) Fasolki :)

Fasolki - dodatek - tył

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *