Przepychanka na szczytach listy

mars Ogólne 3 Komentarzy

No Gravatar

Agricola vs. Puerto Rico

Wyrobił mi się dziwny nawyk codziennego zaglądania na ranking gier planszowych BGG, dzięki czemu zauważyłem, że pierwsze dwa miejsca należące do Puerto Rico i Agricoli cały czas rotują. Zważywszy jednak na fakt, iż Agricola pojawiła się na liście nie tak dawno (2007) to można przypuszczać, że w perspektywie kilkunastu miesięcy obejmie prowadzenie na stałe. W końcu sędziwe (2002) Puerto Rico już miało swoje miejsce 1 przez długi czas. Osobiście raczej faworyzowałbym Puerto Rico, ale głos ludu przesądzi. Za jakiś czas pojawi się szerszy opis obu gier.

Share

Comments 3

  1. Co prawda w każdą z tych pozycji grałam na razie tylko po jednym razie, ale jak dla mnie Agricola znalazła się na słusznym pierwszym miejscu w rankingu gier BGG!

  2. Post
    Author

    Na pewno pierwsza 10, ale czy od razu 1sze miejsce? Niestety sam mam problem z wyborem którejś gry na pierwsze miejsce. Pewnie dlatego, że ciągle jest lista gier, w które chciałbym zagrać i wydaje mi się, że są jeszcze lepsze gry.

  3. Źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że z tych dwóch gier to Agricola jest lepsza. Ja nie znalazłam jeszcze gry idealnej, ale wierzę że taka jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *