Przepychanka na szczytach listy

mars Ogólne 3 Komentarzy

No Gravatar

Agricola vs. Puerto Rico

Wyrobił mi się dziwny nawyk codziennego zaglądania na ranking gier planszowych BGG, dzięki czemu zauważyłem, że pierwsze dwa miejsca należące do Puerto Rico i Agricoli cały czas rotują. Zważywszy jednak na fakt, iż Agricola pojawiła się na liście nie tak dawno (2007) to można przypuszczać, że w perspektywie kilkunastu miesięcy obejmie prowadzenie na stałe. W końcu sędziwe (2002) Puerto Rico już miało swoje miejsce 1 przez długi czas. Osobiście raczej faworyzowałbym Puerto Rico, ale głos ludu przesądzi. Za jakiś czas pojawi się szerszy opis obu gier.

Share

Comments 3

  1. Co prawda w każdą z tych pozycji grałam na razie tylko po jednym razie, ale jak dla mnie Agricola znalazła się na słusznym pierwszym miejscu w rankingu gier BGG!

  2. Post
    Author

    Na pewno pierwsza 10, ale czy od razu 1sze miejsce? Niestety sam mam problem z wyborem którejś gry na pierwsze miejsce. Pewnie dlatego, że ciągle jest lista gier, w które chciałbym zagrać i wydaje mi się, że są jeszcze lepsze gry.

  3. Źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że z tych dwóch gier to Agricola jest lepsza. Ja nie znalazłam jeszcze gry idealnej, ale wierzę że taka jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *